تکنولوژی POEاگر دغدغه شما هم حجم زیاد کابل کشی زمان اجرای پروژه یا تامین برق اضطراری دوربین هنگام قطعی برق است، در این مطلب برای راه حل این مشکل با ما همراه باشید...

POE یک مکانیزم استاندارد است که وظیفه ارسال برق روی کابل شبکه CAT5 و CAT6 را بر عهده دارد.

ارسال برق بر روی کابل شبکه با استفاده از POE اهمیت زیادی دارد.هنگامی که برق تجهیزات از طریق POE تامین می شود با اتصال سوئیچ POE به UPS در صورت قطعی برق ، IP PHONE ها و دوربین ها خاموش نمی شوند در غیر این صورت باید ساختمان را برای UPS کابل کشی کنید.

ظاهر سوئیچ POE همانند سوئیچ معخمولی می باشد و فقط از مشخصات سوئیچ می توان متوجه ویژگی POE آن شد.پورت های سوئیچ POE امکان ارسال جریان برق بر روی کابل شبکه را دارند.پس زمانی که دستگاهی را به این سوئیچ وصل میکنید در صورتی که نیاز به دریافت جریان برق داشته باشید سوئیچ جریان برق را بر روی کابل شبکه ارسال می کند.

هنگامی که پورتی را به سوئیچ POE متصل می کنید ، سوئیچ ولتاژ بسیار ضعیفی در حدود 2.8 ولت DC بر روی کابل شبکه ارسال می کند و پس از آن مقاومت کابل را اندازه می گیرد درصورتی که مقاومت کابل 2500 اهم باشد متوجه می شود که دستگاه وصل شده نیاز به جریان برق دارد و 15 وات جریان DC بر روی کابل شبکه ارسال می کند.

شبکه 100mbps فقط از دو زوج کابل cAT5 استفاده میکند و دو زوج دیگر بدون استفاده هستند.سوئیچ POE از دو زوجی که دیتا را عبور نمی دهند برای ارسال برق به سمت دستگاه استفاده می کند.بنابراین رشته های 4،5،7 و 8 وظیفه انتقال جریان برق POE را دارند.

 

POE

ممکن است رادیو وایرلسی داشته باشید که تنها از طریق POE برق خود را تامین کند.خرید یک سوئیچ POE برای این رادیو منطقی نیست. در این موقع میتوانید از دستگاهی به نام POE Injector یا Coupler استفاده کنید که ظاهری شبیه SPLITTER مودم ADSL دارد.یک پورت آن به سوئیچ شبکه متصل شده و یک ورودی جهت اتصال آداپتور دارد.خروجی این دستگاه برق را بر روی کابل شبکه به سمت دستگاه ارسال میکند. 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.